EMA

Z Emo 2014 se vrača Miša Molk

Novega slovenskega evrovizijskega predstavnika bomo dobili v soboto, 8. marca 2014, ko bo potekala Ema 2014. RTV Slovenija bo prek internega izbora k sodelovanju v tradicionalni oddaji Ema (Evrovizijska melodija) povabila izvajalce in avtorje skladb.

Miša Molk bo imela znova glavno besedo!Foto: Žiga Culiberg

Kar smo pred dnevi zapisali na naši strani Evrovizija.com je sedaj tudi uradno! Predstavnico ali predstavnika RTV Slovenija na Pesmi Evrovizije 2014 bodo s telefonskim glasovanjem izbrali gledalci oddaje EMA, ki bo v soboto, 8. marca 2014, ob 20. uri v neposrednem prenosu na 1. programu Televizije Slovenija. RTV Slovenija bo prek internega izbora k sodelovanju v oddaji EMA povabila izvajalce kot tudi avtorje skladb.

Vodja celotnega projekta Pesem Evrovizije na RTV Slovenija je Miša Molk, urednik oddaje EMA in vodja slovenske evrovizijske delegacije pa Aleksander Radić.

Slovenija bo na Evrosongu 2014 nastopila v II. predizboru, 8. maja 2014.Foto: Eurovision.tv / Zajem zaslonske slike
Evrovizijska melodija oziroma Ema skozi čas:
Leto Voditelj oz. voditeljski par Zmagovalec Izbrana melodija
1993 Tajda Lekše 1 x band Tih deževen dan
1995 Saša Gerdej Darja Švajger Prisluhni mi
1996 Tajda Lekše Regina Dan najlepših sanj
1997 Mojca Mavec Tanja Ribič Zbudi se
1998 Mojca Mavec Vili Resnik Naj bogovi slišijo
1999 Mojca Mavec Darja Švajger Še tisoč let
(For a thousand years)
2001 Miša Molk, Marcel Štefančič jr. Nuša Derenda Ne, ni res (Energy)
2002 Nuša Derenda, Darja Švajger (predizbori); Miša Molk,
Andrea Effe (finale)
Sestre Samo ljubezen
2003 Miša Molk, Peter Poles Karmen Stavec Lep poletni dan (Nanana)
2004 Bernarda Žarn, Peter Poles (predizbori), Miša Molk
(finale)
Duo Platin Stay forever
2005 Saša Einsiedler, Saša Gerdej Omar Naber Stop
2006 Janez Škof, Aljoša Ternovšek, Boris Kobal Anžej Dežan Plan B (Mr. Nobody)
2007 Bernarda Žarn, Peter Poles (1. predizbor); Mojca Mavec, Gorazd Dominko (2. predizbor); Helena Blagne, Mario Galunič (finale) Alenka Gotar Cvet z juga
2008 Lorella Flego, Peter Poles (1. predizbor), Tjaša Hrobat, Jure Sešek (2. predizbor),
Bernarda Žarn, Mario Galunič (finale)
Rebeka Dremelj Vrag naj vzame
2009 Peter Poles, Maja Martina Merljak Quartissimo in Martina Majerle Love Symphony (Simfonija)
2010 Ivo Kores, Bernarda Žarn (predizbor),
Lorella Flego, Andrea Effe (finale)
Ansambel Roka Žlindre in Kalamari Narodnozabavni rock
2011 Klemen Slakonja Maja Keuc Vanilija (No One)
2012 Klemen Slakonja Eva Boto Verjamem
Zmagovalci Eme 1993 – 2012Foto: RTV Slovenija / Zajem zaslonske slike
Portal Evrovizija.com lahko spremljate tudi na družbenem omrežju TWITTER in FACEBOOK.
Kako bi z emoji komentirali vse skupaj?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Back to top button
X