DUNAJ 2026

Evrovizijski oder na Dunaju bo znova oblikoval Florian Wieder

To bo njegov deseti ESC oder

Avstrijska nacionalna televizija ORF je razkrila, da so scenografijo evrovizijskega odra znova zaupali Florianu Wiedru, ki je tudi leta 2015 oblikoval oder v dvorani Wiener Stadthalle.

Nemški oblikovec in producent Florian Wieder je v svet Evrovizije vpet od leta 2011 dalje. Takrat je namreč prvič oblikoval ESC oder … in nato še 2012, 2015, 2017, 2018, 2019, 2021, 2024 ter 2025, ko je navdih črpal iz švicarskih gora in jezikovne raznolikosti te alpske države. Le od kod bo tokrat črpal navdih?!

Evrovizijski oder
Evrovizijski oder leta 2015 Foto: ORF / Eurovision.tv

Sodeluje z mednarodnimi zvezdniki

V zadnjih letih je Florian Wieder, ki že 30 let sodeluje z mednarodnimi zvezdniki, kot so Beyoncé, Robbie Williams, U2 in Ed Sheeran, v scenografijo pogosto vključil geografske ter kulturne značilnosti države gostiteljice, na primer z asociacijami na kanale in mostove v Rotterdamu ter na gorsko pokrajino v Baslu.

Poleg evrovizijskega tekmovanja oblikovalec Florian že leta neprekinjeno dela tudi za druge mednarodne televizijske produkcije, kot sta podelitev nagrad MTV Video Music Awards (VMAS) in MTV Europe Music Awards (EMAS).

Kako bi z emoji komentirali vse skupaj?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
Back to top button
Evrovizija.com
Pregled zasebnosti

Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih se shranijo v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto, in pomaga naši ekipi, da razume, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in ​​koristni. Več v Piškotki in Politiki zasebnost.