ZABAVNO & DRUŽABNO

Slovenski soul zvezdniki presenetili z novo pesmijo

Novi singel Nehal sem iskat

Skupina Batista Cadillac predstavlja novi single Nehal sem iskat, tretjo skladbo s prihajajočega albuma BCII. Pesem je poletna himna samorefleksije, ki pokaže, da čeprav človek nenehno nekaj išče, ravno takrat, ko nehamo iskati, najdemo to, kar najbolj potrebujemo – občutek, da smo živi.

Batista Cadillac so se v zadnjem desetletju uveljavili kot ena prepoznavnejših slovenskih soul zasedb. Širša javnost jih je spoznala leta 2016 v televizijski oddaji SiT, kjer sta se Matija Koritnik in Urban Lutman najprej predstavila kot duo, kmalu zatem pa zasedbo razširila v šestčlansko skupino.

Nastopili tudi na Emi

Njihov prvenec Batista Cadillac je prinesel skladbe Magnolije, Pust me do besede, Generacija neba in Neviden. Leta 2022 so na izboru Ema s pesmijo Mim pravil osvojili drugo mesto, istega leta pa v razprodani Katedrali Kina Šiška predstavili svoj prvi album.

Drugi album BCII bo kmalu izšel. Pri novem albumu so sodelovali s priznanim producentom Cazzafuro, ki med drugim kroji tudi zvočno podobo uspešnic Senidah. Tokrat so iskali modernejši in še bolj urban zvok, ki pa še vedno temelji na dediščini največjih izvajalcev soula.

Nehal sem iskat je že na voljo na vseh pretočnih platformah. Premiera videospota bo 9. junija. Album pa bo uradno predstavljen 17. septembra 2026 na koncertu v Križankah, kjer bo skupina obeležila 10. obletnico delovanja.

Kako bi z emoji komentirali vse skupaj?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Back to top button