BASEL 2025

V Baslu zmaga tudi za Francijo

Nagrade Marcela Bezençona

Tik pred velikim evrovizijskim finalom so v Baslu podelili že tradicionalne nagrade Marcela Bezençona. Nagrade, ki so ime dobile po idejnem vodji evrovizijskega tekmovanja, najboljši izvajalci v treh kategorijah prejemajo že od leta 2002.

Francija in Švica

Letos je bila na podelitvi teh nagrad – morda presenetljivo – v ospredju francoska predstavnica. Pevka Louane je namreč dobila nagrado akreditiranih novinarjev, osvojila pa je tudi umetniško nagrado, ki jo za najboljši umetniški nastop podeljujejo komentatorji sodelujočih držav.

Vsi sodelujoči skladatelji v Baslu so tudi letos izbrali najboljšega med njimi – nagrada za najboljšega skladatelja pa je tokrat ostala doma, saj se je najvišje zavihtela švicarska skladba Voyage.

Švica 2025
Pevka Zoë Më Foto: Corinne Cumming / EBU
Kako bi z emoji komentirali vse skupaj?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Back to top button