EVROVIZIJA

Baku 2012: V prvem predizboru ljudstvo za Rusijo, strokovnjaki pa za Albanijo

V prvem evrovizijskem predizboru si ljudstvo in strokovnjaki niso bili enotni. Če bi obveljali glasovi ljudstva bi slavila Rusija, če pa bi se zanašali le na strokovnjake bi prvo mesto zasedla Albanija. Rusija, kot kažejo rezultati, pri strokovnjakih niso poželi simpatij.

ESC – Baku 2012: podrobni rezultati za prvi predizbordrugi predizborveliki finale
Foto: Alesh Maatko
DržavaKombinacija glasovTelefonsko glasovanjeGlasovanje žirije
MestoTočkeMestoTočkeMestoTočke
Rusija11521189875
Albanija214631311131
Romunija31202132587
Grčija411651103103
Moldavija51007852107
Irska69241161072
Ciper791699490
Islandija8758791170
Danska963953681
Madžarska10521139776
Švica114510491345
Finska124112361257
Izrael13331616972
San Marino143113251442
Črna Gora152014241628
Latvija161715181817
Belgija17161821538
Avstrija18817151727
ESC – Baku 2012: podrobni rezultati za prvi predizbordrugi predizborveliki finale
Back to top button
X